5 snadných způsobů, jak si poklábosit s každýmCharisma on Command

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:59
Počet zobrazení:6 115
Jak předcházet situacím s váznoucí konverzací? V dnešní epizodě Charisma on Command si vysvětlíme některé triky, které ve svém podcastu využívá oblíbený Joe Rogan.

Přepis titulků

Všichni jsme zažili konverzace, které se zdály nucené, nudné nebo plné trapného ticha. Mohou být až bolestivé, jako tento klip: ...jako country hudba. Máš rád country? Jo. Super... V tomto videu si projdeme 5 kroků, jak si poklábosit s kýmkoliv. Vysvětlíme si pár triků, které používá Joe Rogan v podcastu ke spojení s kýmkoliv, od akademiků přes atlety až k celebritám.

Někdy půjde o způsob myšlení, jindy o doslovné převzetí otázek. Tyto návyky jsou z velké části důvodem, proč spousta jeho rozhovorů končí takto: - Bobe, miluju tě. - Já tebe taky. - Byla to zábava. - Skvělá. - Bylo to skvělé. - Díky moc, užil jsem si to. Vždy jsem si tě vážil, vážně. Díky, i já si tě moc vážím. Většina lidí se při prvním setkání chrání.

Netuší, zda budete soutěživí nebo je zkusíte něčím dostat. První trik, který můžete převzít, je rozhýbání konverzace komplimentem. Nejde o něco, co musíte udělat, aby se dalo klábosit, ale pomůže vám to začít konverzaci pozitivně. Pro každého najdete potenciální komplimenty. Při klábosení jsou 3 snadná témata, na která můžete soustředit: Jejich práce, jejich energie nebo platonický fyzický kompliment. S těmito možnostmi zvládnete složit kompliment téměř každému.

Zde jsou rychlé příklady: Díky moc, že jsi dorazil. Jsem velký fanda, je to čest. - Rád jsem kolem lidí, jako jsi ty. - Jako já? Lidé jako ty, nikdy se s ničím nesereš. A je to nakažlivé, jako když rozdáváš energii. - Rád tě poznávám. - Já tebe také. Blahopřeji ke knírku, skvělá kombinace. Jako ten anarchistický týpek.

Co to bylo za masku? Guy Fawkes, správně. Je to perfektní, že? Při skládání komplimentů jsou běžné 3 chyby, kterým se chcete vyhnout. První je příliš sexuální kompliment. Druhá je neupřímný kompliment, tím působíte manipulativně. Třetí je upnutí na kompliment. Kompliment je skvělý, ale obzvlášť u lidí s postavením, kteří je slýchají neustále, chcete přejít na jiné téma dostatečně rychle. Obecně je přechod z představení k zajímavé konverzaci jednou z nejtěžších částí klábosení.

K tomu je nejlepší změna témat pomocí uvažování: „To mi připomíná…“ Například s Joshem Barnettem zahájí Joe konverzaci jako obvykle, pochválí mu vousy. Jak dlouho ti to rostlo? Tohle je chlapský plnovous. Když Josh odpoví, Joe udělá to co všichni a začne mluvit o vlastních vousech. Ale rychle to využije k přechodu na potenciální nové téma. Asi ve 35 letech mi začaly růst pořádné chlupy na zádech.

Není to jako… Jak se jmenoval ten ruský zápasník? Byl tu jeden chlápek… Victor Zangiev, dělal i profi wrestling. Ten to měl jako kožich. A další byl Salman Hashimikov. Chybou většiny lidí při klábosení je příliš lineární myšlení. Prostě mluví o vlastním porostu a doufají, že vy přejdete k něčemu zajímavému. Jen protože z něj vypadlo, že mu vlastní záda připomínají zápasníka, dokázali Joe a Josh další 4 minuty mluvit o různých zápasnících a MMA bojovnících.

Tento zvyk si snadno vytvoříte a zkvalitní vaši schopnost klábosení. Zde je další příklad s Robem Lowem. Rob se zeptá Joea na baseball, ale Joe si o něm zřejmě nechce povídat. Většina lidí by řekla: „Ani ne.“ A konverzace by vázla. Místo toho použije Joe laterální myšlení k přechodu jinam. Líbí se ti baseball s falešným zvukem diváků? Ne, nemám rád falešný hluk. Nesnáším, že to dělají některá auta. Pouštějí falešný zvuk motoru do reproduktorů.

- Ježíši. - Přesně. Protože nejen zodpověděl otázku, ale také se sám sebe zeptal, co mu falešný zvuk na stadionu připomíná, dokázali přejít k autům, tedy tématu, které se oběma líbí. Až vám v příští konverzaci dojde řeč, prostě se zeptejte: Co mi to připomíná? Pak odbočte k první věci, která vás napadne. V obou případech vidíte další Joeův zvyk. Hledá témata společného zájmu.

Joe je nechvalně známý tím, že do každé konverzace vnáší DMT: Když host neví, o co jde, téma jde stranou. Ale když ano, okamžitě je zde spojení. Tím udržíte opravdový zájem o konverzaci. Joe mistrovsky zvládá i obrácený postup. Má dva triky, jak ostatní přimět k zájmu o konverzaci. Oba jsou snadné, ale většina lidí je nedělá, proto bývá klábosení občas bolestivé.

Jako příklad je zde běžná konverzace: - Odkud původně jsi? - Z Wilmingtonu v Delaware. Wilmington v Delaware, tam moc lidí neznám. Díky. Jaký je Wilmington, hezké město? Jo, skvělé. Odkud jsi? Je tam hezky? Nudné otázky, které nenadchnou nikoho, pokud vás už nemá rád.

Je zde podobnost, ale sledujte, jak Joe změní otázku: Proč žiješ zrovna v Utahu? O co jde? Joe jde o úroveň hlouběji, jelikož se ptá proč, čímž přiměje ostatní mluvit o hodnotách. Pro konverzaci to může vypadat složitě, ale je to snadné. Použijete dvě fáze: Kde žiješ? Super, proč zrovna tam? Co děláš za práci?

Zajímavé, proč jsi zvolil zrovna to? I když člověk nemá své bydliště rád, dozvíte se, co je pro něj důležité. Možná je to práce, rodina, vášeň… Může jít o cokoliv, ale už víte, na čem jim záleží, a můžete se jich ptát, budou mnohem ochotnější k povídání. Toto se přímo váže na Joeův druhý trik. Ptá se na otázky, které vás baví zodpovídat. Při klábosení můžete narazit na problém, někteří lidé nemají v životě nic zajímavého ke sdílení.

Způsob, jak mohou tento blok překonat, je zábavná otázka, která odstraní omezení reality. Zde je pár příkladů: Kdybys měl kouzelnou hůlku a někdo ti řekl, že můžeš k nápravě udělat cokoliv, co bys udělal? Jsi král světa. Řeknou ti: Ede, co s tím uděláme? Co když budeš prezident… Spojení obou triků může být dobrou cestou pro vaše otázky k zajímavé konverzaci: Co děláš?

Poté následuje: Máš to rád? Když odpoví ano, můžete se ptát proč a poznat hodnoty. Když řeknou ne, můžete říct: Kdybys měl 100 milionů, co bys udělal jinak? Joe má také dva návyky k utváření spojení během poslouchání. První: Snadno se rozesměje. Tím je povídání zábavnější, protože se cítíte být vtipní, i když se o to nesnažíte.

Sledujte jeho reakci, když Elon Musk vypráví o prodávání plamenometů přes Boring Company: - Kolik jste jich vyrobili? - Dvacet tisíc. A všechny se prodaly. Zde je další příklad smíchu u vyprávění Dana Bilzeriana, který se ani nesnaží o vtip: Byl jsem svobodný a říkal jsem si, že na to seru a prostě si splním přání.

Ať už jsem si jako kluk přál cokoliv, prostě to udělám. Dokáže najít humor v absurdnosti a v obou případech vidíte, že druhou osobu rozzáří svým smíchem. V dalším příkladu sledujte úsměv Davida Blaina, když Joea náhodou pobaví: - Jako odpadnout v euforii. - Jo, přesně. Ale tohle je ještě lepší. - Když máš všechny ty sny… - Zní to zajímavě. Cílem je nepředstírat smích.

Chcete sami sobě dovolit smích vždy, když slyšíte něco vtipného. Čím více se smějete, tím je to jednodušší. Pokud máte problém se smíchem při konverzaci s přáteli či cizími lidmi, je dobré sledovat něco, o čem víte, že vás rozesměje, než vyrazíte ven. To vám pomůže s lepší náladou a smíchem při konverzaci. Joeův druhý zvyk při poslouchání je zrcadlení. Existuje řada způsobů, ale Joe nejčastěji používá metodu bývalého vyjednavače FBI, Chrise Vosse.

Zrcadlení, které učím, je mnohem jednodušší. A je zajímavé, že má obrovský dopad na to, jak s vámi druhá osoba komunikuje. Jde jen o opakovaní jejích posledních slov, slovo od slova, jedno až tři. Nebo o opakování jednoho až tří vybraných slov. Zde je příklad zrcadlení, kdy se osoba cítí vyslyšená: Ne že bych chtěla řídit svět.

Chci jen dobrý život. Dělat, co mám ráda. - To je celé. A je to kurva těžké. - Vím, že je to těžké. Zde je jiný příklad, tentokrát zrcadlí kvůli spojení s Jordanem Petersonem, než přebere kontrolu nad konverzací: Nebo král, jak mu říkáte? Premiér Trudeau? Tenhle chlápek… - Milovník Castra. - Milovník Castra, teď jsem to chtěl říct! Nedělejte to po každé větě, ale když se má někdo cítit vyslyšený, nebo ho chcete vyrušit, aniž by se cítil přehlížený, zrcadlete jeho poslední 3 slova.

Také je dobré vědět, že Joe sice zrcadlí slova, ale není chameleon. Je sám sebou a drží si svůj styl. Jordan Peterson je zdvořilý chlap, nosí oblek a pečlivě volí svá slova, ale zrovna jsme viděli, že s ním Joe mluví v mikině a je sprostý od první minuty. Zrcadlení posledních slov je rychlý hack k vytvoření spojení, ale nezkoušejte kopírovat druhého ve všem. Zůstaňte sami sebou a mějte sebejistotu.

Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Moc děkuju za překlad

190

Odpovědět

děkuju za překlad

00