Diskriminace LGBT komunityLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:796
Počet zobrazení:10 962

Být homosexuálem není v mnoha částech světa snadné, protože se tito lidé musí potýkat s předsudky a nelibostí okolí. V USA to jde až tak daleko, že je možné homosexuály diskriminovat na různých úrovních života. Jak tuto diskriminaci obhajují? A co se s tím dá dělat? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Přepis titulků

Pokrok. Důvod, proč by vaši prarodiče raději neměli mluvit na veřejnosti. Proč jsem tě jen vzal na Straight Outta Compton. Tohle je částečně i moje vina. V nedávné republikánské prezidentské debatě se pokrok objevil. Na přetřes přišlo téma svateb homosexuálů. Prezidentský kandidát John Kasich řekl toto. Víte, co se stalo?

Byl jsem na svatbě homosexuálů mého kamaráda. To, že někdo nemá stejné názory jako já, neznamená to, že ho nemůžu mít rád. Páni... Svatbě homosexuálů se na republikánské debatě dostane potlesku. Je to jedna z věcí, které byly v roce 2004 nemyslitelné. Stejně jako věta: "Oscarový herec Matthew McConaughey." Lidé by vás považovali za šílence.

Ale nejde jen o Kasiche. Jeb Bush, Rick Perry, Bobby Jindal a Marco Rubio řekli, že by se svatby homosexuálů zúčastnili. Hádám, že je to špatná zpráva pro jejich homosexuální přátele, kteří by je pozvali jen tehdy, kdyby věděli, že určitě odmítnou a místo toho pošlou velmi drahý svatební dar. Marcu, nevěřil jsem, že to přijme! Který z tvých přátel chce sedět vedle Bobbyho Jindala?

Správně, tvůj kamarád! Já mám ty své rád! Ale ne všichni kandidáti jsou takto upřímní. Například Scott Walker podal trochu zamotanější odpověď. Zúčastnil byste se svatby homosexuálů? To je hodně osobní. Záleží na tom, v jakém vztahu bych k nim byl. Pokud by byl z rodiny, na svatbu bych šel. Ale můj názor je, že svatba je stále definována jako svazek muže a ženy a to podporuju.

Ale pokud bych je měl rád, přijal bych. Cože? Na tuhle otázku se odpovídá ano nebo ne. Jak jste odpověděl na dotaz, zda na svatbě chcete kuře nebo rybu? To je osobní otázka. Já a Tannete jsme k obědu kuře už měli. Bylo to v restauraci, ne doma.

Asi tak minulý týden... Rybu jsem v poslední době neměl, ale věřím, že je to jídlo. To je můj názor. Ale podle menu je zde možnost vegetariánského oběda, takže abych odpověděl, už jsem kuře někdy jedl. Ačkoliv koncept svateb homosexuálů je stále lépe přijímaný, existuje spousta překvapivých možností, jak jim překazit líbánky. V mnoha státech může člověk z LGBT komunity mít v sobotu svatbu, v neděli zveřejní své fotky ze svatby a v pondělí dostane výpověď v práce nebo ho vyhodí z bytu.

Jen kvůli tomu, kým je. To je otřesné. Jediný přijatelný důvod, proč byste po svatbě měli být vyhození z práce, je ten, pokud by výzdobu tvořily ukradené kancelářské pomůcky. To je jediný logický důvod. Ale to, že diskriminace homosexuálů je ve většině států legální, je pravdivé. Ve 31 státech lidé riskují výpověď, vystěhování nebo odmítnutí poskytnutí služeb jen proto, že jsou homosexuálové.

Federální zákon homosexuálům zaručuje právo na svatbu, ale už jim nezaručuje věci, které poté většinou následují. Nemohou si vzít půjčku na byt, který je na jednoho moc drahý nebo probírat své finanční možnosti v jejich oblíbené tapas restauraci. Nebo nemůžou žádat v bance o podnikatelskou půjčku, díky které by zrealizovali svůj debilní nápad s cupcaky pro psy.

Brendo, všechny cupcaky jsou pro psy. Vždyť žerou svá hovna, Brendo. A ty se od tvých cupcaků moc neliší, jsou hnusné. Jsou vážně hrozné! Pokud vás to překvapuje, nebojte se, nejste sami. Dotazník z roku 2013 ukázal, že si skoro 70 % lidí myslí, že nesmíte být kvůli své homosexualitě propuštěn.

Lidé tomu věří, protože cítí, že je to tak správně. Je to optimistické, ale není to pravda. Je to jako představa, že svislé pruhy zeštíhlují nebo že vaše první koupené kondomy budou XXL. Je to optimistické, ale statisticky nepravděpodobné. V současnosti existuje spousta příkladů diskriminace. Podívejte se na Colina Juberiho a Kellyho Williamse. Je to texaský pár, který ke své smůle navštívil restauraci Big Earl's.

Servírka k nim měla několik připomínek. Řekla, že neobsluhují... Snad to můžu říct... Že neobsluhují buzny. Buzny tam neobsluhují. A tím to zdaleka neskončilo. Zde u Big Earl's chceme, aby se muži chovali jako muži a ženy jako ženy. Odříkávala to jakoby nic.

Jako by to četla z kusu papíru. Taky že četla. Tato fráze je přilepena na dveřích restaurace. Ta mladá žena nevěděla co jiného říct. Pořád se vyptávali, tak to řekla. Řekla: "Buzny neobsluhujeme." Dobře, tohle je otřesné. A někdo by jim měl říct, že cedule s větou "kde se muži chovají jako muži" je tím nejteplejším sloganem na světě.

Toto je příklad diskriminace při poskytování služeb. Pro diskriminaci na pracovišti se podívejme na Caseyho Stegalla, homosexuála, pracujícího v sociálních službách. Také žije v Texasu. Jednoho dne se v práci ukázal jeho snoubenec, který se měl zúčastnit dětského výletu jako dozor.

Poté se stalo toto. Během týdne jsem dostal zprávu od ředitele dětského domova. Chtěl se se mnou sejít. Řekl mi, že mu můj životní styl není příjemný, proto mě už ve svém týmu nechce. Jen aby bylo jasné, homosexualita není životní styl. Životní styl je, když se muž zblázní do jazzové hudby, nebo přejde na Atkinsonovu dietu a založí si blog s názvem Proteinový vlk.

Za obojí byste skutečně měli být propuštěni, ale to tu dnes neřešíme. Tato diskriminace se může rozšířit i na další osoby. Michiganský pediatr odmítl ošetřit jednomu páru dítě, protože to byly lesby. Poukázaly na to, že je to šílené. Vaším pacientem je on, ne my. Vaší prací je udržovat děti zdravé, ale dítě homosexuálních rodičů zdravé neudržíte?

Přesně. Ale aby bylo jasné, nikdo nedokáže děti udržet zdravé, bez ohledu na rodiče. Děti jsou magnetem na bakterie. Jsou to zvracející sopky. Onemocní a nakazí tím i vás. To je prostě fakt. Je s podivem, že se všechny tyto příběhy odehrávají v dnešní době.

Netvrdím, že se tak děje všude. Některé státy a města je proti tomuto chrání. Jistě, mohli bychom čekat, až to zavedou všechny státy, ale něco je příliš důležité na to, abychom to nechali čistě na státech. Jedná se především o občanská práva a státní ptáky. Oklahomo, ty sis vybrala tyrana vidloocasého? Děláš si ze mě pr*el? Jak k tomu přijde tyranovec domácí?

Tento pták je létající majestátností, ale vy jste si vybrali toho blbouna se zobákem? Vypadá, jako by spadl z hlavy Mirandy July. Je to hrozný pták, Oklahomo. Styď se! Nacházíš se na špatné straně dějin. Ale jde o to, že pokud jde o občanská práva, někdy se státy chovají podivně. Podívejte se na Arkansas.

Nejenže nemá antidiskriminační zákony, letos schválil zákon proti antidiskriminačním zákonům. Ten zabraňuje městům a okresům v tom, aby zavedly ochranu práv homosexuálů. Podporovatel zákona vám vysvětlí proč. Chci rovné zacházení se mnou i s lidmi s LGBT komunity. Chci férové jednání se mnou i s nimi. Neměli by mít víc práv než já a já bych neměl mít víc práv než oni. O čem to mluvíš?

Tohle není o speciálních právech. Nevytváříme v letadlech sekci "jen pro lesby" ani v zábavních parcích nezavádíme ceduli "pro jízdu musíte být takhle teplí." Tohle je pouze o rovnosti. To je vše. Na federální úrovni došlo k určitému pokroku. Minulý měsíc zavedl EEOC pravidlo pro ochranu LGBT pracovníků. Prezident loni zavedl ochranu LGBT komunity u vládních dodavatelů.

To je skvělé, ale tyto ochrany může jeho následovník snadno zrušit. A za zmínku stojí, že dva republikánští guvernéři, kteří kandidují na prezidenta, zmírnili své státní antidiskriminační zákony. Bobby Jindal platnost zákona neprodloužil a John Kasich zákon prodloužil, ale z nějakého důvodu vyškrtl ochranu transgender pracovníků. Musí být divné žít ve státě, ve kterém jde pokrok pozpátku. Je to, jako by Apple oznámil iPhone 7, který by však byl véčko.

Pořád to není tak hloupé jako Apple Watch, ale hloupé to je. Ne tak hloupé, ale hloupé. Hlavním argumentem proti rozšíření této ochrany je, že by mohla narušit svobodu náboženství. Že bude nutit lidi se chovat proti náboženskému přesvědčení. Proto v mnoha státech schvalují zákony chránící náboženskou svobodu. Na náboženské svobodě není nic špatného. Myslím to vážně, protože jsem megareverendem Církve svaté matky daňových úlev.

Buďte pochváleni. Buďte pochváleni. Ale tady nejde o mě. Kvůli svobodě náboženství každou chvilku něco omezujeme. Proto mohou muslimové na řidičáku mít hidžáb. A proto křesťané nemohou být nuceni pracovat v neděli. Ale má to mít určité hranice. Všichni jsme už slyšeli takovéto příběhy.

Coloradský pekař Jack Phillips odhaduje, že od doby, kdy před 20 lety otevřel svůj obchod Mistrovské dorty, vytvořil 5 000 svatebních dortů. Hluboce nábožensky založený muž říká, že pro lidi stejného pohlaví upeče narozeninové dorty, dortíčky i jiné sladkosti, ale nikdy ne svatební dorty. Přijde mi to, jako by se část mě účastnila té akce. Část tebe se účastní té akce? Děsí mě představa, která tvá část by to mohla být.

Jistým způsobem jsem se oženil 5000krát. Jinými slovy, udělal jsem ten dort. Tento pekař odmítal obsloužit homosexuální páry v roce 2012. Tvrdil, že těmito dorty by pošpinil svou víru v tradiční manželství. Ale je to těžké přijmout, když údajně nabízí dort pro svatbu dvou psů. Tito psi si mohou lízat vlastní koule, ale věřím, že i oni litují toho, že si objednali vanilkovo-spermiový dort od ejakulujícího pekaře z Colorada.

On však zřejmě nechápe, jak takový zákon funguje. Ústava mi zaručuje právo vyznávat mou víru a náboženství. Naprosto bez jakýchkoliv omezení. Stejně tak právo svobody slova. Až na to že nezaručuje. Soudy už rozhodly, že náboženská svoboda má své hranice. Rozhodly, že na základě náboženství nesmíte diskriminovat určitou rasu.

I svoboda slova má omezení. Nemůžete v divadle jen tak ječet "hoří". Ústava není jako hvězda v Super Mario Bros. Neudělá vás nezranitelným a nemůžete si dělat, co chcete. Tento pekař svůj soud prohrál. Colorado má zákony, které zakazují diskriminaci na základě sexuální orientace. Když státy mají tyto zákony, dokonce státy podporující náboženskou svobodu, jejich soudy rozhodují ve prospěch homosexuálů.

Je to dobře, ale problémem je, že stále mnoho států antidiskriminační zákony nemá. A možná bychom to mohli velmi rychle napravit na federální úrovni. Zajímavostí je, že v Kongresu právě je takzvaný zákon o rovnoprávnosti. Ten zaručuje ochranu LGBT komunitě v pracovním životě, bydlení a další. V Kongresu a Senátu má přes 200 podporovatelů, ale žádný z nich není republikánem. A to je už co říct.

Dokonce i zákon, který z 25. září dělá Den humrů, má dva republikánské podporovatele. Netvrdím, že si humři od naší vlády nezaslouží uznání, protože si ho zaslouží. I když, opravdu? Ale o to nejde. Jde o to, že tento zákon je základem pro potlačení diskriminace. Tohle by mělo reprezentovat toleranci k homosexuálům, ne to, jestli byste se zúčastnili svatby homosexuálů.

Oslovili jsme všechny prezidentské kandidáty z obou stran. Zeptali jsme se: "Podpořil byste schválení federálního zákona či zákonů, které by zakazovaly diskriminaci na základě sexuální orientace nebo pohlavní identity? Především v oblasti zaměstnání, bydlení, služeb a bankovnictví." Není to složitá otázka. Je dlouhá, ale není složitá. Pouze čtyři kandidáti nám odpověděli.

Lincoln Chafee a Martin O'Malley řekli, že ano. Ale hádám, že jen byli rádi, že se jich vůbec někdo na něco zeptal. To se nepočítá. Bernie Sanders by to také podpořil. A mluvčí Randa Paula napsal, a to je pravda: "Zdrželi bychom se hlasování, děkuju." Dobře, nemáte zač. Všichni ostatní o tom zřejmě stále přemýšlejí.

Ale proč? Zeptali jsme se jich ve čtvrtek a nemělo by jim trvat tak dlouho vymyslet odpověď na otázku: "Měli by být homosexuálové diskriminováni?" Odpovědí je prostě ne! Už dávno měli homosexuálové dostat stejná práva jako heterosexuálové. Právo být vyhozen, protože vás nahradil počítač. Právo být vyhozen z restaurace, protože nevypadáte zámožně ani atraktivně.

A především právo nesníst svůj svatební dort, protože máte podezření, že se do něj mohl nějaký chlap udělat. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (192)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takže když v Rusku projde zákon, který pouze zakazuje propagaci homosexuality a donesou se zvěsti, že nějakého gaye propustili, natočí se o tom série reportáží a jako výpovědi odborníků poslouží rozhovory s tamními provokatéry, kteří by všude jinde byli právem vnímáni jako odpad společnosti.
O tom, že v USA mohou za být kvůli své sexuální orientaci také vyhozeni z práce (i z bytu), nedostanou půjčku, neobslouží je v restauraci atp. se dozvíme ze satirického pořadu na Videacesky a z TOPGEARu - vítejte ve světě objektivního zpravodajství.

Ukázka zákonů státu USA:
Arizona:
C. No district shall include in its course of study instruction which:
1. Promotes a homosexual life-style.
2. Portrays homosexuality as a positive alternative life-style.
3. Suggests that some methods of sex are safe methods of homosexual sex.

10

Odpovědět

fakt mate svet rozdeleny na Rusko vs USA? To na Vas bolsevik odvedl dobrou praci. Ze maji v USA poruznu spatne zakony se vi. A nejen diky Johnu Oliverovi. S Ruskem to ale vubec nijak nesouvisi. I kdyby meli zakon, ze muzete zastrelit kazdeho, kdo se Vam nelibi, neomlouva to jakykoliv zakon z Ruska. Taky je trochu rozdil takovy zakon nove prijmout nebo zdedit. Tedy pokud bez toho srovnani neumite zit: v USA se takove nove zakony na rozdil od Ruska, neprijimaji.

20

Odpovědět

Zákony by neměli být formulovány jako "LGBT komunita nesbí být diskrinována jelikož jsou LGBT" ale jako "Lidi nesmí být diskriminováni podle jejich orientace." jinak to dopadne tak, že LGBT lidím nebudem moct říct vůbec nic jinak nás nazvou homofobem.

56

Odpovědět

Parádní video. Líbí se mi, jak John Oliver pokládá rovnost lidí bez ohledu na pohlaví, náboženství, sexuální orientaci atd. jako něco samozřejmého a potom poukazuje na jednotlivé absurdity. A že sodu dostávají republikáni? Tu sodu dostávají právem. Je to prakticky jeden homofob a pokrytec vedle druhého. Republikáni jsou něco jako čeští lidovci. Taktéž zamrzli v nějakých 50. letech a nejsou schopni pochopit, že je 21. století. A John Oliver má skutečně pravdu, že svoboda má své hranice. Diskriminace někoho kvůli sexuální orientaci, protože se to dotýká něčího náboženského přesvědčení, by měla jednou provždy zmizet.

399

Odpovědět

Nepochopil jsem co má Oliver proti tomu pekaři. Neměl žádný problém pro ně cokoliv vyrobit, pouze nechtěl podporovat jejich svatbu, protože to je proti jeho víře, jelikož svatba by měla být sňatkem muže a ženy podle křesťanství. Navíc má plné právo odmítnout službu komukoliv, protože okrádá maximálně sám sebe, proto nechápu soud v Čr s realitní makléřkou, která plnila podmínky prodejce, tu paní figurantku bych poslal do p****e, hlavně jak furt omílá dokola, že jí vlastně o peníze nejde, ale omluva jí nestáčí...
V dnešní době s novým zákoníkem upravující vztahy mezi nájemcem a pronajímatelem nemůžete ani zakázat psa, nebo jiné domácí zvíře nájemci, což podle mě absolutně postrádá veškerou logiku, protože nemůžete ochránit svůj majetek. Je známo nespočet případů, kdy byl byt pronajmut a za rok absolutně zdemolován, případně předělán ve varnu a nájemci se vysmáli dotyčnému do tváře a šli o dům dál.

2114

Odpovědět

Tak by si měl stát za svým ( sňatek muže a ženy) a nedělat svatební dorty pro sezdané psy.

264

Odpovědět

+yakubPředstavme si situaci, že by odmítl upéct dort na svatbu, protože žena je černoška a muž běloch. Taky v pořádku?

276

Odpovědět

+yakubA proč ne? Jako chceš někoho trestat jen proto, že nejde ve většině a něco se mu nelíbí? panebože je to jeho věc a jeho podnik... já lgbt neodsuzuju, ale nemůžete kecat druhým, komu mají prodávat a komu ne... je to jeho mínus, že přišel o kšeft, jeho mínus, že se to o něm bude vědět, ale taky jeho věc... nikoho nezabil, neublížil.. tak proč z toho dělat takovou vědu...to je p*čo jak v čr... imigranty tady nechceme, ale stát nás bude nutit, abychom se přizpůsobili a nejlépe je milovali...

1623

Odpovědět

+yakubSvatba je o muži a ženě, událost je církevní a tudíž by se měla řídit náboženskými předpisy, kde mimo jiné nikdo neodsuzuje mezirasové sňatky!
Registrace je něco jinýho proti tomu nic nemam a jsem nevěřící =)

Jedinej problém vidím v tom exhibicionismu v průvodech, který ničí myslení mladých a národní kulturu, otázka sexuální orientace by měla být tak jako vždy osobní věc!

124

Odpovědět

Přijde mi, že dnes spíš všichni kamenují toho, kdo si jen dovolí zkřivit ksicht nad gayem apod... Doba se obrátila a dnes se každý homosexualního tvora zastává a dává mu prostor (občas co jsem kdy četla, tak až někdy přehnaně). A to, že s tím se s těmito tvory ještě nedokázalo smířit pár holohlavých tvorů, starších lidí a homofobů, bych neviděla jako hrozbu pro lgbt a že jeden homofob nechce prodat gayovi chleba.. tak ať.. koupí si ho jinde...

829

Odpovědět

Na tohle se dívat nebudu, má to složitý název..

919

Odpovědět

Tak zaprvý si myslim, že je pěkně trapnej, bezdůvodně urážející a nevtipnej. Taky mě irituje ten americkej sklon ke zkratkovitosti a zjednodušení, vytrhávání věcí z kontextů. Ale budiž. Nikdo nemá PRÁVO na to, aby mu pekař prodal chleba. Je jeho chyba, když vám ho neprodá, přijde totiž o výdělek. Pekař je soukromá osoba, může si prodávat nebo neprodávat komu chce, žádnej zákon by mu to neměl nařizovat - což přesně antidiskriminační zákony dělaj (na druhou stranu se klidně může tvořit společenskej nátlak na neetičnost takovýho chování). Diskriminace nesmí existovat na veřejný, státní úrovni. Problém je s tim doktorem, ten by měl ctít Hippokratovu přísahu, nebo co se teďkon dělá.

2833

Odpovědět

Nechápu moc popularitu Johna Olivera, už předtím; hlavně ve videu se Snowdenem, mě pěkně štval. Dokáže zredukovat tolik věcí na nepodstatný nesmysly, dělá zábavu skoro až pro blbce.

913

Odpovědět

+ruzhallNemám nic proti blbcům, já sem vlastně taky blbec. Měl jsem spíš říct, že dělá blbou a trapnou "zábavu".

22

Odpovědět

Proč by neměl mít stát právo vynucovat, aby jeho měna byla univerzálním platidlem za všech podmínek?

Pokud by si pekař mohl vybírat své zákazníky i na základě netržních principů a stát by takové jednání podporoval, pak jistě žádal o dotaci (nebo dávku) za to, že neprodal dostatek svého zboží. A nakonec by přestal péct úplně.

23

Odpovědět

+orcinusorca2014Jaké jednání by stát podporoval? Čím by to podporoval? Proč by měl dávat dotace?

00

Odpovědět

Souhlasím, že stát by neměl kecat podnikatelům do toho , komu co mají prodávat.
Pekař mohl mít prostě obavu z toho, jak se na něj taky bude dívat okolí ("To je ten co peče dorty buznám!" apod.), čímž by přišel o víc zákazníků, tak se mu vyplatí raději odmítnout jednoho, než přijít o potencionálně více zák. - to že jako důvod proč odmítl, řekl to co řekl je věc druhá...

79

Odpovědět

Svoboda slova není o tom, že v divadle nebudu volat hoří. Je to o názorech a právu říkat svůj názor, jak říkal Voltaire: "S vašimi názory nesouhlasím, ale do smrti budu hájit vaše právo je říkat". Ale toho nejsou levicoví liberálové (snad je správně řadím?) schopni a to mě na nich děsí.
Taky se ostře ohrazují proti nálepkování, škatulkování a stereotypům, ale to přesně v tom videu dělá. Neustále hází do jednoho pytle všechny kdo nejsou pro sňatky homosexuálů, republikány, tu servírku v obchodě a pekaře. A při tom je mezi nima rozdíl. Servírka je odmítla obsloužit, protože to jsou homosexuálové a ještě jim nadávala, že "b***y neobsluhujou" , pekař, jak to na mě působilo, nemá problém s homosexuálama jakožto lidma, klidně je obslouží, vychází s nima, nenadává jim. Nesouhlasí však s homosexuálními sňatky a tak odmítl udělat dort s nápisem "support gay marriage". A ano, samozřejmě v každém dortu je část jeho, jsou to hodiny a hodiny titěrné, ruční a umělecké práce. Humor je humor, ale to co udělal Oliver mi hraničí se šikanou.

398

Odpovědět

Jenomze tohle nema co docineni se svobodou slova. To koho doma pichas muze byt kazdymu uplne u p****e a nemuze te nekdo diskriminovat za to co si delas v soukromi. A jestli se s nekym venku vodis za ruce, to taky muze bejt vsem u p****e. To ze ja si myslim, ze vsechny zensky by mely venku chodit jen v krataskach a bikinovym topu mi jeste nedava pravo k tomu, abych vsechny kdo takhle obleceny nechodi, neposkytnul svoje sluzby (pokud pracuji nekde, kde se sluzby nabizi) a v tom je prave ten problem. Svoboda slova casto neni to co si lidi mysli a pouze ji vyuzivaji k tomu, aby prosazovali svoje nazory, ktere ale s tim nemaji co docineni.

314

Odpovědět

+N3CR0Sjenže to, komu poskytuju svoje služby může bejt taky všem u p****e. A možnost prosazovat své názory je doslova účel svobody projevu.

46

Odpovědět

+N3CR0SN3CROS:Aha, takže tobě svoboda slova nevadí.Jenom ti vadí, když ji lidi využívají :DDD.
To je dobrý joke a přesně o tom píše anily nahoře.

49

Odpovědět

Co se toho pekaře týče, byl jsem na jeho straně, dokud nepadl ten výrok o psech. Pokud bere manželství jako posvátný svazek muže a ženy - budiž, asi měl mít právo odmítnout, krásný dort na zakázku JE svým způsobem umělecké dílo a umění má jít ze srdce. Pokud ale dělá dorty na svatby psů, a svatba psů je podle něj menší urážka svátosti manželství, než sňatek gayů, tedy lidí, co se milují, zatímco psům je to nejspíš totálně putna, jenom jejich pánečci si exhibují... sorry, tohle pak už JE debilní fanatismus. Anebo jenom debilita, která si ten posměch zaslouží.

344

Odpovědět

+BorgDogRozdíl mezi svatbou psů a gayů je, že svatba psů je jenom "jako". Svatba gayů, tak jak ji chápou, není jenom jako.

513

Odpovědět

+BorgDogKaždopádně pekař dostal volbu: buď upéct gayům nebo nesmět prodávat dorty. Tak přestal péct dorty a má po 40 % zisku.

41

Odpovědět

Nejsem homosexuál, souhlasím se svatbou i adopcí homosexuálních párů. Nesouhlasím ale se zaváděním podobných antidiskriminačních zákonů. V důsledku přinesou jen negativa. (U nás např. soud za provokaci romské figurantky při pronájmu bytu ombusmankou). Vychovávejme společnost v toleranci, ale bez zákonů a antidiskriminačních legislativ. Pokud pekař nechce udělat dort, ať ho nedělá. Pokud doktor neošetří dítě, ať se zpovídá za to, že odmítl ošetření. Ne za to, že ho odmítl homosexuálům.

2717

Odpovědět

Problémem je, že dnes se už často nebojuje proti homosexualitě jako takové, to už dělá pouze pár lidí, většina bojuje proti snahám o zrovnoprávnění. Zní to absurdně, ale je to tak. Všechny akce tipu pride se obrátily proti organizátorům, a je na ně útočeno za to, že se chtějí zviditelnit. Já osobně to beru jako důkaz toho, že tyto akce a anti diskriminační zákony jsou třeba. Nejde jen čekat, jak se to vyvine a tiše být v pozadí s omezenými právy. Myslíte si, že kdyby v Americe nevyšli anti rasistické zákony vůči černochům, měla by dnes Amerika černého prezidenta?

295

Odpovědět

stejně tak jako feministky chtějí "rovnoprávnost", ale jde jim jen o totální nadřazenost nad muži?

217

Odpovědět

+grginDoufám, že se shodneme, že stránka feministky.com není typický příklad feminismu. V zásadě je to dobrý příklad. Dnes jsou feministky osočovány s toho, že chtějí naprosto něco jiného než chtěli dřív a chtějí i dnes. Rovnoprávnost a stejné příležitost. Nebýt feminismus, dnes to nemají;)

81

Odpovědět

+grginfeministky.com byla pokud vím recese a články tam psali dva chlapi. :-)

50

Odpovědět

Nejhorší mi v tom videu přijde opravdu ten doktor. Homofobii pokládám prostě za pitomost a jsem proto, aby měli pitomci veškeré právo chovat se pitomě, protože pak se aspoň rychle poznají a člověk se jim snáz vyhne. Ale ten doktor, to už není pitomost, protože to může někomu SKUTEČNĚ ublížit. Ten chlap si navíc vědomě a zcela otevřeně vytírá konečník s nejposvátnější přísahou své profese, která mu takové jednání prostě ZAKAZUJE, a očividně to ještě bere jako projev morálky. Za křivopřísežnictví v jistých údobích historie kati věšeli nebo pižlali jazyky na pranýři. Když vidím podobnou zhovadilost, skoro se mi chce říct, že to mělo své přednosti...

343

Odpovědět

Nechápu potřebu lidí cpát se někam, kde o ně nestojí. Je jedno jestli se jedná o nekuřáky, které chtěj zrovna chodit do kuřáckých hospod, tak si tam kvuli nim nesmi zapalit nikdo. Snahu cikánů vysoudit práva se nastěhovat do bytů, kde je jejich majitel prostě nechce nebo tenhle případ s dortem... Tak si prostě nechte svoje prachy a utraťte je jinde ne?

1720

Odpovědět

"nechápu potřebu lidí cpát se někam, kde o ně nestojí". Co to je za blábol ?? Takže vlastně říkáš, že ti je to jedno, až ti ráno neprodají v trafice noviny, protože jsi brunet. Co tam mas vubec co pohledavat, ty hajzle jeden hnedovlasej. Na obědě tě neobslouží číšnice, protože si všimne, že si levák. Proti levakum v podstate nic nema, ale ruku jim vlastne ani nejde podat, je to takovy cely zvraceny, co ? V hospodě ti nenalejí pivo, protože..já nevim... nejsi muž a ženy, to plémě hadí, nemají v hospodě co dělat. Vždyt to je vsechno diskriminace - to nevidis ? Ano, můžeš odpovedet detinskym stylem, ze noviny nectes, brunet nejsi, obed ti vari maminka a pivo nepijes, ale to nebude argument. Diskriminace je proste jen "rozlisovani" a je jedno zda kvuli barve pleti, veku, vyznani, rasy, pohlavi ... Vzdyt oni chteji zit uplne stejne jako my, nechteji mit nejaky vydobytky. Naopak je jim prave upirano neco tak normalniho, jako byt obslouzen v restauraci nebo si objednat zbozi.

112

Odpovědět

Nechápu to slabé hodnocení??? Ten pekař je prostě idiot, ale je pravda že když má své podnikání tak si može péct co chce, pro koho chce a je to jeho pekárna tak když bude chtít tak može poslat d******e i všechny zákazníky a nikdo nemůže nic říct.

Pak si ten pekař zmyslí, že si vytetuje na čelo hakenkreuz a bude obsluhovat jenom modrooké blondaky?

16

Odpovědět

Celé to bolo suché, také o ničom. Čašnička, ktorá nechcela obslúžiť gayov, a pekár, ktorý nechcel gayom upiecť tortu. Myslím si, že Oliver už hovoril o väčších svinstvách, ktorých sa ľudia dopúšťali na iných.

117

Odpovědět

Jak řekl Teplý Al “svoboda je obousměrná ulice.” (southpark s05e02)

61

Další